Inwestor WOMA sp. z o.o. podjęła na własnym terenie inwestycyjnym realizację kompleksu magazynowo - biurowego Rakietowa Park.

Kompleks Rakietowa Park powstaje w Gdańsku u zbiegu ulic Nowatorów i Rakietowej, w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy oraz licznych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, które działają w tej prężnie rozwijającej się dzielnicy Gdańska.

Oddanie kompleksu magazynowo-biurowego Rakietowa Park do użytkowania planowane jest w IV kwartale 2021 r.

Kompleks przeznaczony będzie do najmu lub sprzedaży.

CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU

Kompleks magazynowo-biurowy Rakietowa Park składa się z hali magazynowej wysokiego składowania o powierzchni użytkowej 3930,59 m2 i czterokondygnacyjnego budynku biurowego o powierzchni użytkowej 2103,46 m2. Wyróżnia się nowoczesną architekturą i rozwiązaniami dbającymi o środowisko w tym wyjątkowo elegancką elewacją budynku biurowego z elastycznych, mineralnych płytek klinkierowych ELASTOLITH, produkowanych przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji i jakości tylko z naturalnych komponentów czego dowodem jest posiadany certyfikat Eco-Friendly przyznawany dla produktów przyjaznych środowisku.

Hala magazynowa jest podzielona na dwie niezależne części wyposażone w osobne zaplecza socjalne oraz oddzielne wejścia, doki przeładunkowe oraz bramy dla dostaw i odbioru towarów. Hala może być również wykorzystana jako jednoprzestrzenna powierzchnia magazynowa.

Na parterze budynku przewidziano wygodny hol z recepcją oraz bramki dostępu.

Na każdym z trzech pięter zlokalizowane są po dwie niezależne części biurowe. Oprócz dobrego oświetlenia przestronnych biur światłem dziennym przez otwieralne okna niewątpliwą atrakcją jest możliwość wyjścia na taras w każdej części biurowej, co w związku z doskonałą lokalizacją inwestycji w sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy pozwoli na podziwianie widoku przelatujących samolotów.

W trosce o pracowników i gości przewidziano 67 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, miejsca postojowe dla motocykli i stojaki pod zadaszeniem dla rowerów oraz stację naprawczą umożliwiającą doraźne wykonanie prostych napraw i regulacji. Ponadto dla pracowników podróżujących aktywnie do pracy zapewniono również szatnie i prysznice na parterze budynku biurowego.

W ramach wspierania elektromobilności zaprojektowano dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

W zakresie komunikacji na terenie inwestycji zastosowano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w tym nowoczesną, energooszczędną, cichobieżną windę przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych.

OPIS TECHNICZNY OBIEKTU

Rozwiązania techniczne i instalacyjne:

 • izolacja termiczna zapewniająca spełnienie wytycznych obowiązujących od 01.01.2021 r.
 • instalacja c.o. w budynku biurowym - grzejnikowa z możliwością zastosowania grzejników higienicznych (przyjaznych dla osób ze skłonnościami alergicznymi)
 • instalacja wodno-kanalizacyjna
 • instalacja wewnętrzna hydrantowa
 • instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją, wstępnym podgrzaniem i schłodzeniem powietrza, wyposażona w regulatory przepływu zapewniające każdemu z użytkowników biur oczekiwaną ilość świeżego powietrza
 • centralny system wentylacji i klimatyzacji w budynku biurowym z funkcją free cooling
 • budynek biurowy wyposażony w stolarkę aluminiową o podwyższonych parametrach akustycznych z możliwością otwierania/uchylania okien
 • energooszczędny system oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego w oparciu o oprawy LED
 • oświetlenie ewakuacyjne
 • instalacja gniazd oraz sieci strukturalnej w oparciu o modułowy system ramkowy ścienny oraz podłogowy (floor-boxy w pomieszczeniach biurowych)
 • elektroniczny system detekcji pożaru z czujkami dymu
 • system kontroli dostępu oraz rejestracji obecności użytkowników budynku biurowego w oparciu o bramki wejściowe i czytniki magnetyczne
 • instalacja niskoprądowa: sieć strukturalna, CCTV, SSWiN, oddymianie klatki schodowej, kontrola dostępu
 • system sygnalizacji włamania i napadu, osobny dla każdej niezależnej części kompleksu
 • indywidualne opomiarowanie każdej niezależnej części kompleksu (c.o., energia elektryczna)
 • system inteligentnego zarządzania i sterowania budynkiem (BMS) z dostosowaniem trybu pracy urządzeń do pory dnia i warunków otoczenia w celu minimalizacji kosztów eksploatacji przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowników
 • wyposażenie zapewniające spełnienie warunków ochrony przeciwpożarowej dla bezpiecznego użytkowania obiektu

Copyright 2015 WOMA sp. z o.o.       Polityka prywatności

Performed by RACOB